Prodej domu 240 m2 u Klatov

Plánice, okres Klatovy

Velký podsklepený patrový dům se stodolou a finskou saunou v menší obci Plánice v podhůří Šumavy.

Přednosti domu Lokalita Fotogalerie Cena

5+2

Dispozice

240 m2

Plocha

754 m2

Pozemek

1ha

ses

1

sauna

2004

Kolaudace

Cena: 6 500 000 Kč

Konečná cena vč. všech poplatků a prvních služeb

Popis domu

Hlavní přednosti domu

Prostornost

2 patra, 147 m2 zastavěné, 240 m2 užitné plochy a k tomu prostorný sklep. Velký 754 m2 pozemek.

Vybavení

Kuchyňská linka, krbová kamna, elektrický kotel a bojler, finská sauna, studna.

Lokalita

Nedaleko Klatov, cyklostezky i stezky pro běžkaře v okolí. Srní, Kvilda - to nejlepší ze Šumavy jen 40 minut.

Velký rodinný dům se stodolou

Rodinný dům se nachází v zástavbě domů v klidné části malého města v pošumaví. Samotný dům prošel rekonstrukcí, zkolaudovanou roku 2004 a dále je v tomto stavu udržován. Dům je dvoupatrový, cihlový na kamenném základu, z ¼ podsklepený. Na pozemek a do objektu se vchází zastřešeným průjezdem, který slouží i jako parkovací stání. Přímo do domu tak vcházíte v závětří a pod střechou.

První místností je předsíň, na kterou navazuje koupelna s WC a finskou saunou. Další je hala s krásným dubovým schodištěm. Z haly se dostanete do dolního hostinského pokoje nebo obývacího pokoje, na který navazuje kuchyň se spíží. Obývací pokoj zdobí krbová kamna a velká francouzská okna na terasu a zahradu. Krbovými kamny lze vytápět i ostatní místnosti domu.

Po dubovém schodišti se dostanete do patra, kde se nachází 3 pokoje a koupelna. Dva slouží jako ložnice. Třetí největší slouží jako společenská místnost. Jsou zde přiznané a vkusně provedené trámy. Všechny horní pokoje mají střešní dřevěná okna VEKRA se stíněním. Vedle 3 pokojů je na horním patře prostorná koupelna s vanou, 2 umyvadly, Wc a prostorem např. na sušení/žehlení prádla.

Vytápění je řešeno plynovým DUO kotlem, který rozvádí teplou vodu a teplo po domě. Dům je také napojen na městský vodovod a kanalizaci. Nově zde budou v koupelnách zbudované boilery na teplou vodu. Podle situace tak bude možné mít teplou vodu ohřátou plynem, nebo elektrikou.

Vila v bodech

  • Užitná plocha 240 m2
  • Zastavěná plocha 147 m2
  • Pozemek 754 m2
  • Finská sauna
  • Stodola / dílna
  • Hostinský pokoj
  • Prostorné místnosti
  • Balkon a terasa
  • Vlastní les
  • Studna na pozemku

Pozemek skýtá velké soukromí z jedné strany je ohraničen domem s terasou do zahrady (jihozápad) z druhé strany bývalou stodolou. Střecha stodoly je nová. Původní plocha stodoly měla 90 m2, je rozdělena na část, kde je vybudována vytápěná dílna 30 m2, ostatní krytý prostor před dílnou slouží jako úložný, pracovní i zábavní (houpačka/ mimo krytý prostor pak ohniště).

Na pozemku se nachází původní kamenná studna s dostatkem vody k její spotřebě i zalévání zahrady.

Zahrada je zatravněná. Najdete zde vzrostlé okrasné keře a stromy - ovocný (Jabloň, plodí každý rok) a dva jehličnaté. Daří se zde malinám, jahodám a rybízu. Prostor v rohu zahrady byl plánován pro fóliovník nebo skleník. V dolní části zahrady u domu za terasou je zbudován zpevněný prostor na bazén.

K objektu náleží hektar lesního porostu, cca 1 km za městem, kde se nyní nachází listnaté stromy a modříny. Prostor není nijak udržován, ale lze zde vytěžit dřevo a zasázet nové stromy.

Lokalita

Za 10 minut v Klatovech

Vybavenost lokality

Obec Plánice má výbrnou polohu v podhůří Šumavy. Leží mezi městy Klatovy a Strakonice a je skvělým výchozím místem pro cyklotoulky nebo výlety na běžkách. Nedaleko jsou i zámá šumavská místa Sušíce, Srní, Kašperské hory nebo Kvilda. V okolí jsou lesy pro milovníky houbaření a turistiky. Přímo městem vedou cyklotrasy. Možnost koupání lze buď v bazénech (Klatovy/ Sušice) nebo v nedalekém rekreačním rezortu Hnačov.

Dům leží jen 300m od centra obce, kde je zastávka autobusu i COOP pro menší nákupy, pošta. Necelých 300m je také sportovní areál nebo základní i umělecká škola. Do Klatov s veškerou vybaveností to je jen 10 minut autem.

Fotogalerie

Virtuální prohlídka

Cena

6 500 000 Kč

Konečná cena vč. všech poplatků a prvních služeb

Líbí se Vám nabídka?

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat

Telefon

720 112 910

Vložte prosím jméno.
ok
Zkontrolujte prosím svoji emailovou adresu
ok
Zadejte platný telefon
Napište zprávu